היום: יום שני 17 יוני 2024
רשת הזדמנויות
לעצמאות כלכלית

כל הסיבות לרכישת נדל''ן בפורטוגל

ההיגיון של השקעה בנדל''ן

מאז ומעולם היה ברור, שהשקעה בנדל''ן היא השקעה בטוחה ומניבה בהשוואה לאפשרויות השקעה אחרות. זאת, מפני שהערך של נכסי נדל''ן עולה באופן עקבי וזאת, בשונה מהשקעה במניה כזו או אחרת בבורסה. כמו כן, מדובר גם על השקעה עם תשואה גבוהה, בעיקר אם משווים אותה לסגירת הכסף בתוכנית חיסכון בבנק וכדומה. כלומר, ההשקעה בנדל''ן היא גם השקעה בטוחה וגם השקעה מניבה, כשהאחד לא בא על חשבון השני.

למה לא בארץ?

אז אחרי שהבנו למה כדאי להשקיע דווקא בנדל''ן ולא באפיקי השקעה אחרים, השאלה המתבקשת היא – למה לא להשקיע בנדל''ן בארץ? לשאלה זו יש תשובות רבות וכמעט כולן מתנקזות לגורם אחד: כסף. ראשית, העלויות של נכסים בארץ הן גבוהות ושנית, המדינה והבנקים לא ממש יוצאים מגדרם כדי לעזור למי שרוצה לרכוש נכס להשקעה. הכוונה היא לכך, שכאשר אדם רוצה לבקש משכנתה כשכבר יש בבעלותו נכס, עליו לתת מקדמה של הון התחלתי גבוה יותר ובנוסף, עליו גם לשלם מס רכישה, שאינו מוטל על הרוכשים נכס ראשון.

המשיכה לאירופה

רגע לפני שנתמקד בהשקעות נדל''ן בפורטוגל באופן ספציפי, בואו נעצור רגע ונבין את המשיכה של הישראלים להשקעות בנדל''ן האירופאי ולא באמריקאי לדוגמה. ובכן, העובדה שמדובר על יבשת שכנה עוזרת כמובן, אבל כך גם העובדה, שהתרבות הישראלית דומה מאוד לתרבות האירופאית ולכן אנו, הישראלים, מרגישים באירופה כמו בבית. כלומר, המשקיעים הישראליים מרגישים, שהם יכולים פשוט להגיע ולבקר בנכס שרכשו מעבר לים, בעלויות נמוכות יחסית ובלי לבלות את רוב זמנם בטיסות. מן הסתם, גם קל יותר להתנהל מבחינת התחזוקה של הנכס עם בני אותה התרבות, בין אם באופן שוטף ובין אם רק בעת הצורך. רוצים להשקיע בנדל''ן, אבל מתלבטים איפה? כאן נפרט את הסיבות הנפוצות ביותר לבחירה בפורטוגל בקרב משקיעי נדל''ן בפורטוגל מישראל והעולם!

הפרקטיות של נדל''ן בפורטוגל

אחד היתרונות הבולטים ביותר של השקעות נדל''ן בפורטוגל טמון בעובדה, שפורטוגל מקדמת בברכה משקיעי נדל''ן זרים ולא מערימה עליהם קשיים מיותרים. כך נוצר מצב, שבו תהליך רכישת נדל''ן בפורטוגל למשקיעים זרים הוא פשוט ומהיר בהשוואה למדינות רבות אחרות. המשמעות של יתרון זה היא בעיקר, שכך ניתן לבצע את עסקת הרכישה ולראות את ההשקעה שלכם מתחילה לעבוד בשבילכם מהר יחסית.

הביטחון והתשואה של השקעות נדל''ן בפורטוגל

סיבה נוספת לבחור להשקיע דווקא בפורטוגל היא, שפורטוגל היא מדינה יציבה מבחינה כלכלית והביקוש של נדל''ן בה, הן להשכרה והן לרכישה, נמצא בתנופה מתמדת כבר משנת 2014. המשמעות היא, שכך הסבירות שההשקעה שתעשו תהיה מוצלחת ותניב את התשואה הרצויה היא גבוהה מאוד, גם אם תחליטו בשלב כזה או אחר למכור את הנכס שרכשתם.

קטגוריות