היום: יום שני 22 יולי 2024
רשת הזדמנויות
לעצמאות כלכלית

שילוח לארה"ב

מהו שילוח בינלאומי?

לפני שנעסוק בנושא השילוח לארצות הברית באופן ספציפי, חשוב לדבר על שילוח בינלאומי באופן כללי. מדובר על הדרכים להעביר כבודה בין מדינות שונות. את השילוח ניתן לעשות בדרכים שונות, עליהן נפרט בהמשך, כאשר לכל אחת מהן יש את התנאים, היתרונות והחסרונות שלה.


סיבות לביצוע שילוח


כאמור, ישנן סיבות רבות לביצוע שילוח בינלאומי בכלל ולארה"ב בפרט. שתי הסיבות העיקריות הן ייבוא וייצוא סחורה ורילוקיישן. בשני המקרים ישנו צורך בהעברת כבודה בעלת כמות, נפח ומשקל גדולים ולכן לא ניתן לעשות את השילוח כפי שאנו רגילים לשלוח מכתב או חבילה קטנה.


מעבר לארה"ב

ארה"ב ידועה כמקום, אליו צעירים רבים רוצים להגיע ולעבוד בו. זאת, משום שמתאפשרות רמת חיים ואיכות חיים גבוהה בהשוואה לישראל ולמדינות רבות נוספות בעולם ולכן היא מהווה יעד נפוץ לזוגות צעירים ולמשפחות מישראל, שלוקחים את מטלטליהם ועוברים לארה"ב ולשם כך צריכים לבצע שילוח לארה"ב של רכושם כדוגמת תכולת דירה וכדומה. המעבר יכול לנבוע משליחות למספר שנים, מעבר לצורכי עבודה ועוד.


ייבוא וייצוא

קשרי המסחר של ישראל עם ארצות הברית הם טובים במיוחד. זו הסיבה לכך, שחברות רבות ואנשים רבים בוחרים לייבא סחורה מארה"ב ולייצא אליה. כמו כן, בזכות יחסי המסחר האיתנים עם ארה"ב, המסלול של שילוח לארה"ב הינו ברור ואנשי מקצוע רבים עוסקים בו ויכולים לעזור בתחום זה.


דרכי שילוח

שילוח לארה"ב יכול להתבצע בשני אופנים. היות שמדובר ביבשת אחרת, אין אפשרות לבצע שילוח יבשתי ולכן האפשרויות הן שילוח ימי או שילוח אווירי. הדרך המהירה והפשוטה יותר היא דרך האוויר. זאת, משום שטיסה לוקחת שעות ספורות בלבד עד להגעה ליעד, בעוד שהפלגה אורכת מספר ימים. יחד עם זאת, שילוח אווירי לא תמיד מתאפשר וגם לא תמיד משתלם יותר!


בחירת הדרך

בחירת הדרך לביצוע שילוח לארה"ב לא תמיד תלויה בכם! לעתים, ישנם תנאים מגבילים, אשר בגינם לא תוכלו להשתמש בדרך מסוימת ולעתים, ההפרשים בעלויות יכריעו את הכף. לדוגמה, שילוח של סחורה בכמויות קטנות ונפחים קטנים, משתלם הרבה יותר דרך האוויר ובהתחשב בעובדה, שהסחורה תגיע מהר יותר, הרי שזוהי הדרך המומלצת. יחד עם זאת, כאשר מדובר על תכולת דירה עם רהיטים, מכשירי חשמל וכדומה, העלויות של שילוח דרך הים יהיו נמוכות באופן משמעותי.


סוג, צורה ומשקל


סוג, צורת ומשקל התכולה, משפיעים גם הם על האפשרות להעביר כבודה דרך האוויר. לדוגמה, חומרים כימיים אינם ניתנים לשילוח דרך האוויר, אלא רק דרך הים. כך גם לגבי שילוח מטענים או שילוח סחורות .בעלי צורות שונות, אשר אינן מאפשרות טיסה. משקל גבוה של כבודה, איננו יכול להגיע דרך האוויר גם הוא, אלא רק באמצעות שילוח ימי


בחירת חברה

ביצוע שילוח בינלאומי לארה"ב היא משימה לא פשוטה ולכן חשוב לבחור חברה, אשר תעזור לכם, תכוון אתכם ותלווה אתכם לאורך התהליך וכזו, שתוכלו לסמוך עליה עם הכבודה שלכם.

סוגים רבים של כבודה דורשים אריזה מסוימת ושמירה בתנאים מסוימים כגון טמפרטורה וכדומה. אם כך, כאשר אתם חברה, אשר תעזור לכם בנושא שילוח לארה"ב ולמעשה, לכל מקום בעולם, חשוב לבחור בחברה, אשר תציע לכם את האפשרות לארוז את הכבודה עבורכם באופן כזה, שישמור עליה וגם את התנאים הנחוצים לשמירה עליה.

קטגוריות