היום: יום שני 22 יולי 2024
רשת הזדמנויות
לעצמאות כלכלית

5 דברים עיקריים לעסק בתחילת הדרך

1.      אפשרויות שיווק

ישנן שיטות שונות לשווק עסק בכל תחום שהוא. השיטות הישנות של שיווק באמצעות פרסום בכלי התקשורת, ימי מכירות, הפצת עלונים וכך הלאה, נחשבות לשיטות קלאסיות שעסקים רבים בוחרים להשתמש בהן גם כיום, בדרך כלל בשל חוסר ההיכרות עם השיווק באינטרנט.

לעומת שיטות שיווק אלו, ישנה השיטה של שיווק דיגיטלי, בה נעשה שימוש ברשת האינטרנט לצרכי פרסום ושיווק באופן שוטף. אחד הכלים, בהם נעשה שימוש רב בשיווק הדיגיטלי הוא הרשתות החברתיות, אשר הפכו בשנים האחרונות לאחת הדרכים היעילות ביותר לשיווק עסקים בכל הגדלים ומכל התחומים.

2.      מענה ללקוחות

עכשיו, אחרי שדיברנו על דרכים להבאת לקוחות אל העסק, חשוב גם לעסוק בדרכים לתת מענה ללקוחות אלו. ובכן, במידה והעסק שלכם כולל גם מוקד טלפוני, ודאי תתעניינו בנושא של מרכזיות לעסקים, אשר מגיעות בשתי צורות:מרכזיה וירטואלית ומרכזיה רגילה. המרכזייה מתאימה לכל סוגי העסקים ולעסקים בכל הגדלים.

שני סוגי המרכזיות מציעים פתרונות דומים לעסקים כגון: ניתוב שיחות, הקלטת שיחות, ריבוי קווים תחת אותו מספר, קישור למערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM) ועוד. יחד עם זאת, מרכזיה וירטואלית מאפשרת את כל אלו באמצעים  וירטואליים במקום באמצעות חוטים וכל המידע נשמר בענן וכך הוא שמור ומוגן.

3.      עובדים

בדרך כלל, כאשר רק פותחים עסק, לא נדרשים עובדים, אלא בעל העסק עצמו מבצע את כל העבודות בו. יחד עם זאת, ככל שהעסק גדל לא נותרת ברירה אלא להעסיק עובדים. אם כן, חשוב שתבדקו טרם פתיחת העסק אילו עבודות תרצו שהעובדים שלכם יעשו, מהו התקציב שיש לכם עבור עובדים וכיצד ניתן לאתר עובדים פוטנציאליים.

כמובן, במידה ומדובר בעסק שכבר מתחילת דרכו זקוק לעובדים, כמו במקרה של חברה עם מוקד טלפוני, חשוב למצוא עובדים להעסקה כבר מהיום הראשון וגם לבחור נותני שירות של מרכזיה וירטואלית או להתקין מרכזיה  רגילה וללמוד היטב כיצד לעבוד איתה ולהדריך גם את העובדים.

4.      מקום

אם מדובר בעסק מקומי כמו חנות וכדומה, הרי שבחירת המקום היא חשובה במיוחד! המקום צריך להתאים הן מבחינת הגודל, הן מבחינת גישה לעובדים וללקוחות והן מבחינת העלויות שלו. חשוב לזכור, שהמקום בו יתקיים העסק, יהיה גם המקום בו תנהלו פגישות עם שותפים עסקיים, עם לקוחות ועם מבקרים שונים. ולכן חשוב להקפיד גם על עיצוב מתאים של החלל, לא פחות מאשר על הפן התפעולי שלו.

דבר חשוב נוסף לגבי המקום הוא, שבמידה וגם אתם תבחרו באפשרות של שיווק דיגיטלי בשביל העסק שלכם,  יעזור לכם מאוד אם תצלמו את המקום ותפרסמו תמונות נבחרות שלו. כך, כאשר יגיעו מבקרים אל העסק, הם יחושו תחושת ביטחון והיכרות עם המקום וזה יכול מאוד להועיל למכירות.

5.      ליווי של אנשי מקצוע

ישנם תחומים רבים, בהם בעלי עסקים שונים מתקשים יותר מאשר אחרים. לכן חשוב להיעזר באנשי מקצוע, אשר יעזרו לכם לבחור מרכזיות לעסקים, יבצעו עבורכם את העבודה של שיווק דיגיטלי, יעזרו לכם בתחום הכלכלי, בגיוס העובדים ובכל דבר אחר, בו יעלה הצורך בקבלת עזרה מקצועית.

כאשר אתם באים לבחור את אנשי המקצוע שיעזרו לכם, חשוב לבדוק את רמת המקצועיות שלהם ואת הניסיון שלהם בתחום. כך תוכלו להשקיע יותר משאבים במה שאתם באמת טובים בו ולהיות רגועים גם בשאר תחומי העסק, אשר נמצאים בידיים טובות, מקצועיות ומנוסות. 

קטגוריות